Denna Y-2558 Fat gaming kontorsstol är designad enligt spelarens önskemål om kvalitet, komfort och utseendenivå.
För det första är spelstolen gjord av metallram istället för plywood, det kan hålla spelstolen mer säker och hållbar.
För det andra är spelstolen tillagd med mycket fler funktioner jämfört med de traditionella kontorsstolarna. En av de viktigaste funktionerna är att luta till 180 grader. Så när spelaren är trött efter att ha spelat datorspel flera gånger, kan han eller hon använda denna spelstol för att sova. Det är väldigt bekvämt.
Äntligen är det första ögat vi ser en spelstol utseendenivån. Denna spelstol ser väldigt klassisk ut och kombinerar traditionen med morden. Du kan titta länge och kommer inte att känna dig tråkig.
Generellt sett är denna spelstol värd för dig.


| Företag | Anji Guyou Furniture Co.,Ltd |
| Modell | Y-2558 |
| Produktnamn | Fet spelkontorsstol |
| Beskrivning | Fat Gaming Stol med 180 graders fällning |
| Tyg | Högkvalitativ PVC, samma material som bilbarnstolen |
| Skumma | Rygg skum med hög densitet, sits full kallhärdande skum |
| Armstöd | 3D armstöd |
| Mekanism | Låsnings-lutningsmekanism |
| Gaslift | 100mm klass 2 eller 3 eller 4 gaslyft |
| Bas | 350 mm, nylonfot |
| Hjul | 60 mm PU-hjul |
| MOQ | 50 st |
| Betalning | T/T (30% insättning, saldo mot kopian av B/L) |
| Leveranstid | 30 dagar efter att insättningen mottagits |
| Laddar port | Shanghai eller Ningbo, Kina |





Anji Guyou Furniture Co., LTD är en professionell tillverkare av fat gaming kontorsstolar i 25 år.
Vi har mer än 80 erfarna medarbetare för att säkerställa att produktionen går bra och effektivt.
Vi har också 10 seniorförsäljare för att erbjuda-en enda lösning för våra kunder.
Och vi har ett designteam på 5 personer för att hjälpa våra kunder mer flexibla i OEM-service.
1996 började vi driva kontorsstolar i Shanghai.
2001 grundade vi vårt eget företag som heter Shanghai Meisheng Furniture Co.,Ltd. Och under 2001 till 2010 bygger vi goda affärsrelationer med statliga myndigheter, institutioner för högre utbildning, bank, affärscentrum och många andra kunder.
2010 kom vi tillbaka till Anji och grundade Anji Yuanheng Furniture Co.,ltd. Vi håller fortfarande affärsrelationen med kunderna i Shanghai, och vi spenderar även några kunder i andra områden.
2012 grundade vi Anji Guyou Furniture Co., Ltd och började exportera våra kontorsstolar till den utländska marknaden.
2016, efter flera års utveckling, måste vi flytta till en ny fabrik för att möta kravet på affärstillväxt.
2018 flyttade vår försäljningsavdelning till det nya kontoret i Hangzhou, för att ta till sig fler utmärkta medlemmar att gå med och erbjuda mer professionell service till våra kunder.
2020 förbättrade vi vår fabrik med 6S ledningssystem.


Under de senaste åren har vi besökt många olika utställningar. Och vi bygger långsiktiga affärsrelationer med många kunder från olika länder.
Vi deltar på China International Furniture Fair 2014 och 2015, deltar på Caton Fair 2016.
Och 2017 började vi gå för att besöka några utställningar utomlands, som ORGATEC i Köln.
Under 2018 och 2019 deltar vi på flera elektronikmässor, som Consumer Electronics i Hongkong, COMPUTEX i Taipei och Consumer Electronics i Indonesien.
2020 deltar vi i IMM i Köln.
Dessa 2 år, på grund av det globala avbrottet, måste vi stoppa vår utställningsturné.
Efter flera års ansträngning har vår fabrik klarat ISO9001: 2015 kvalitetsledningssystem, 14001:2015 miljöledningssystem och BSCI revision.
Våra huvudprodukter är Fat Gaming Office Chair, spelstol, racingstol, kontorsstol och barstolar. Dessa 2 år levererar vi även spelbord och accentstol. För att uppfylla kraven från hela världen har många av våra produkter den specifika testrapporten. När det gäller kvalitet och hållbarhet har vi gjort BIFMA, EN1335, EN12520 och EN12521 testrapporter. När det gäller Fire prodf-kravet har vi gjort BS5852, EN1021, CA 117. Och när det gäller miljökravet har vi gjort REACH, AZO, 6P, SCCP, Kadmium och så vidare.

Q1. Är du en fabrik eller ett handelsföretag?
A: Vi är tillverkare. Vårt fabrikspass Iso 9001:2015 och Iso 14001: 2015 certifikat och Ul-revision. Vi betjänar 1000+ kunder från 100+ länder om 23 år.
Q2. Vilka är dina huvudprodukter?
S: De viktigaste produkterna som vårt företag erbjuder är kontorsmöbler, inklusive Fat Gaming-kontorsstolar, kontorsstolar, spelstolar, barstolar, racingstolar och så vidare.
Q3. Kan jag få ett gratisprov före beställningen?
A: Ja, visst. Men vänligen betala provavgiften och fraktkostnaden först, så returnerar vi provavgiften efter den officiella beställningen.
Q4. Kan du acceptera OEM- eller ODM-beställningar?
A: Ja, det kan vi. Skräddarsydda beställningar välkomnas också.
F5. Vilka är dina leveransvillkor?
A: FOB, EXW, CIF, DDP och så vidare.
F6. Vad är din leveranstid?
S: 25-35 dagar.
F7. Kan du ge garanti för våra produkter?
A: 2 års garanti, vi kontrollerar kvaliteten enligt ISO 9001:2015-systemet. Och vi lovar att ersätta alla defekta produkter
Populära Taggar: y-2558 fat gaming kontorsstol, Kina y-2558 fat gaming kontorsstol tillverkare, leverantörer, fabrik, Racingstol för kvinnor, Bekvämt speldisk, svarta barstolar, grå barstolar, konkurrenskraftig spelstol, matta













